Europa League Scores & Results

Fixtures & Results ^

Select Tournament:
Select Stage:
International: Europa League Qualification
Standings
Rnd Date Home Team Away Team
1 19th Jul 14:00 Kairat Almaty  -  UE Engordany
1 19th Jul 14:00 Tobol Kostanay  -  Samtredia
1 19th Jul 16:00 Dinamo Minsk  -  Derry City
1 19th Jul 16:00 FC Viitorul Constanta  -  Racing FC Union Luxembourg
1 19th Jul 16:00 Gandzasar  -  Lech Poznan
1 19th Jul 16:00 Irtysh Pavlodar  -  Trakai FK
1 19th Jul 16:00 Laci  -  Anorthosis
1 19th Jul 17:00 Gzira United  -  Radnicki Nis
1 19th Jul 17:00 Molde  -  Glenavon
1 19th Jul 17:00 Nomme JK Kalju  -  Stjarnan
1 19th Jul 17:00 Slavia Sofia  -  Ilves
1 19th Jul 17:30 Riga FC  -  PFC CSKA-Sofia
1 19th Jul 17:30 Slovan Bratislava  -  FC Milsami Orhei
1 19th Jul 18:00 AIK  -  Shamrock Rovers
1 19th Jul 18:00 Apollon Limassol  -  Stumbras Kaunas
1 19th Jul 18:00 Dinamo Tbilisi  -  DAC 1904 Dunajska Streda
1 19th Jul 18:00 FC Prishtina  -  CS Fola Esch
1 19th Jul 18:00 FC Zaria  -  Gornik Zabrze
1 19th Jul 18:00 FK Vardar Skopje  -  Pyunik
1 19th Jul 18:00 Haecken  -  FK Liepaja
1 19th Jul 18:00 Keshla  -  Balzan FC
1 19th Jul 18:00 Maccabi Tel Aviv  -  Ferencvaros
1 19th Jul 18:00 Sarpsborg 08  -  IBV Vestmannaeyjar
1 19th Jul 18:00 Shakhtyor Soligorsk  -  Connah's Quay
1 19th Jul 18:00 Zalgiris Vilnius  -  Klaksvik
1 19th Jul 18:30 FC Nordsjaelland  -  Cliftonville
1 19th Jul 18:30 FC Progres Niedercorn  -  FK Qabala
1 19th Jul 18:45 Beitar Trump Jerusalem  -  Chikhura
1 19th Jul 19:00 FC Koebenhavn  -  KuPS
1 19th Jul 19:00 Luftetari  -  Ventspils
1 19th Jul 19:15 FK Sarajevo  -  FC Banants
1 19th Jul 19:15 Maribor  -  Partizani
1 19th Jul 19:30 OFK Titograd  -  B36 Torshavn
1 19th Jul 19:30 Partizan Beograd  -  Rudar Pljevlja
1 19th Jul 19:30 Trencin  -  Buducnost Podgorica
1 19th Jul 19:45 Coleraine  -  FK Spartak Subotica
1 19th Jul 19:45 Dundalk  -  FCI Levadia
1 19th Jul 19:45 NSI Runavik  -  Hibernian
1 19th Jul 19:45 Osijek  -  CS Petrocub
1 19th Jul 19:45 Tre Fiori  -  Rudar Velenje
1 19th Jul 20:00 Domzale  -  Siroki Brijeg
1 19th Jul 20:00 Ujpest  -  FK Neftchi
1 19th Jul 20:15 FH Hafnarfjordur  -  FC Lahti
2 26th Jul 18:45 LASK  -  Lillestroem
2 26th Jul 19:00 Aberdeen  -  Burnley
2 26th Jul 19:00 B36 Torshavn/OFK Titograd  -  Besiktas
2 26th Jul 19:00 Balzan FC/Keshla  -  FC Milsami Orhei/Slovan Bratislava
2 26th Jul 19:00 Budapest Honved  -  FC Progres Niedercorn/FK Qabala
2 26th Jul 19:00 Chikhura/Beitar Trump Jerusalem  -  Partizani/Maribor
2 26th Jul 19:00 Cliftonville/FC Nordsjaelland  -  Shamrock Rovers/AIK
2 26th Jul 19:00 Connah's Quay/Shakhtyor Soligorsk  -  Lech Poznan/Gandzasar
2 26th Jul 19:00 CS Petrocub/Osijek  -  Rangers
2 26th Jul 19:00 DAC 1904 Dunajska Streda/Dinamo Tbilisi  -  Derry City/Dinamo Minsk
2 26th Jul 19:00 Dinamo Brest  -  Atromitos
2 26th Jul 19:00 Djurgaarden  -  Mariupol
2 26th Jul 19:00 F91 Dudelange/Vidi FC  -  Winner Preliminary Round/Malmoe FF
2 26th Jul 19:00 FC Astana/Sutjeska  -  Alashkert FC/Celtic
2 26th Jul 19:00 FC Banants/FK Sarajevo  -  Atalanta
2 26th Jul 19:00 FC Santa Coloma  -  Valur/Rosenborg
2 26th Jul 19:00 FC Ufa  -  Siroki Brijeg/Domzale
2 26th Jul 19:00 FC Zaria/Gornik Zabrze  -  Buducnost Podgorica/Trencin
2 26th Jul 19:00 FCI Levadia/Dundalk  -  AEK Larnaca
2 26th Jul 19:00 Ferencvaros/Maccabi Tel Aviv  -  Gzira United/Radnicki Nis
2 26th Jul 19:00 FK Spartak Subotica/Coleraine  -  Sparta Prague
2 26th Jul 19:00 FK Spartaks/FK Crvena Zvezda  -  La Fiorita Montegiardino
2 26th Jul 19:00 Genk  -  FC Prishtina/CS Fola Esch
2 26th Jul 19:00 Glenavon/Molde  -  Anorthosis/Laci
2 26th Jul 19:00 Hajduk Split  -  Ilves/Slavia Sofia
2 26th Jul 19:00 Hapoel Haifa  -  FC Lahti/FH Hafnarfjordur
2 26th Jul 19:00 Hibernian/NSI Runavik  -  Asteras Tripolis
2 26th Jul 19:00 Jagiellonia Bialystok  -  Rio Ave
2 26th Jul 19:00 KF Shkendija/TNS  -  Lincoln Red Imps FC
2 26th Jul 19:00 Klaksvik/Zalgiris Vilnius  -  FC Vaduz
2 26th Jul 19:00 Olimpija Ljubljana/Qarabag FK  -  Ludogorets Razgrad/Crusaders
2 26th Jul 19:00 PFC CSKA-Sofia/Riga FC  -  Admira Moedling
2 26th Jul 19:00 Racing FC Union Luxembourg/FC Viitorul Constanta  -  Vitesse
2 26th Jul 19:00 RasenBallsport Leipzig  -  FK Liepaja/Haecken
2 26th Jul 19:00 Rudar Pljevlja/Partizan Beograd  -  Trakai FK/Irtysh Pavlodar
2 26th Jul 19:00 Rudar Velenje/Tre Fiori  -  FC FCSB
2 26th Jul 19:00 Samtredia/Tobol Kostanay  -  Pyunik/FK Vardar Skopje
2 26th Jul 19:00 Sevilla  -  FK Neftchi/Ujpest
2 26th Jul 19:00 Spartak Trnava/Zrinjski Mostar  -  Valletta
2 26th Jul 19:00 St. Gallen  -  IBV Vestmannaeyjar/Sarpsborg 08
2 26th Jul 19:00 Stjarnan/Nomme JK Kalju  -  FC Koebenhavn/KuPS
2 26th Jul 19:00 Suduva/APOEL Nicosia  -  Flora Tallinn/Hapoel Beer Sheva
2 26th Jul 19:00 Torpedo Kutaisi/FC Sheriff  -  Vikingur
2 26th Jul 19:00 UE Engordany/Kairat Almaty  -  AZ Alkmaar
2 26th Jul 19:00 Ventspils/Luftetari  -  Bordeaux
2 26th Jul 19:00 Zeljeznicar/Trans Narva  -  Stumbras Kaunas/Apollon Limassol
2 2nd Aug 17:30 Lillestroem  -  LASK
2 2nd Aug 19:00 Admira Moedling  -  PFC CSKA-Sofia/Riga FC
2 2nd Aug 19:00 AEK Larnaca  -  FCI Levadia/Dundalk
2 2nd Aug 19:00 Alashkert FC/Celtic  -  FC Astana/Sutjeska
2 2nd Aug 19:00 Anorthosis/Laci  -  Glenavon/Molde
2 2nd Aug 19:00 Asteras Tripolis  -  Hibernian/NSI Runavik
2 2nd Aug 19:00 Atalanta  -  FC Banants/FK Sarajevo
2 2nd Aug 19:00 Atromitos  -  Dinamo Brest
2 2nd Aug 19:00 AZ Alkmaar  -  UE Engordany/Kairat Almaty
2 2nd Aug 19:00 Besiktas  -  B36 Torshavn/OFK Titograd
2 2nd Aug 19:00 Bordeaux  -  Ventspils/Luftetari
2 2nd Aug 19:00 Buducnost Podgorica/Trencin  -  FC Zaria/Gornik Zabrze
2 2nd Aug 19:00 Burnley  -  Aberdeen
2 2nd Aug 19:00 Derry City/Dinamo Minsk  -  DAC 1904 Dunajska Streda/Dinamo Tbilisi
2 2nd Aug 19:00 FC FCSB  -  Rudar Velenje/Tre Fiori
2 2nd Aug 19:00 FC Koebenhavn/KuPS  -  Stjarnan/Nomme JK Kalju
2 2nd Aug 19:00 FC Lahti/FH Hafnarfjordur  -  Hapoel Haifa
2 2nd Aug 19:00 FC Milsami Orhei/Slovan Bratislava  -  Balzan FC/Keshla
2 2nd Aug 19:00 FC Prishtina/CS Fola Esch  -  Genk
2 2nd Aug 19:00 FC Progres Niedercorn/FK Qabala  -  Budapest Honved
2 2nd Aug 19:00 FC Vaduz  -  Klaksvik/Zalgiris Vilnius
2 2nd Aug 19:00 FK Liepaja/Haecken  -  RasenBallsport Leipzig
2 2nd Aug 19:00 FK Neftchi/Ujpest  -  Sevilla
2 2nd Aug 19:00 Flora Tallinn/Hapoel Beer Sheva  -  Suduva/APOEL Nicosia
2 2nd Aug 19:00 Gzira United/Radnicki Nis  -  Ferencvaros/Maccabi Tel Aviv
2 2nd Aug 19:00 IBV Vestmannaeyjar/Sarpsborg 08  -  St. Gallen
2 2nd Aug 19:00 Ilves/Slavia Sofia  -  Hajduk Split
2 2nd Aug 19:00 La Fiorita Montegiardino  -  FK Spartaks/FK Crvena Zvezda
2 2nd Aug 19:00 Lech Poznan/Gandzasar  -  Connah's Quay/Shakhtyor Soligorsk
2 2nd Aug 19:00 Lincoln Red Imps FC  -  KF Shkendija/TNS
2 2nd Aug 19:00 Ludogorets Razgrad/Crusaders  -  Olimpija Ljubljana/Qarabag FK
2 2nd Aug 19:00 Mariupol  -  Djurgaarden
2 2nd Aug 19:00 Partizani/Maribor  -  Chikhura/Beitar Trump Jerusalem
2 2nd Aug 19:00 Pyunik/FK Vardar Skopje  -  Samtredia/Tobol Kostanay
2 2nd Aug 19:00 Rangers  -  CS Petrocub/Osijek
2 2nd Aug 19:00 Rio Ave  -  Jagiellonia Bialystok
2 2nd Aug 19:00 Shamrock Rovers/AIK  -  Cliftonville/FC Nordsjaelland
2 2nd Aug 19:00 Siroki Brijeg/Domzale  -  FC Ufa
2 2nd Aug 19:00 Sparta Prague  -  FK Spartak Subotica/Coleraine
2 2nd Aug 19:00 Stumbras Kaunas/Apollon Limassol  -  Zeljeznicar/Trans Narva
2 2nd Aug 19:00 Trakai FK/Irtysh Pavlodar  -  Rudar Pljevlja/Partizan Beograd
2 2nd Aug 19:00 Valletta  -  Spartak Trnava/Zrinjski Mostar
2 2nd Aug 19:00 Valur/Rosenborg  -  FC Santa Coloma
2 2nd Aug 19:00 Vikingur  -  Torpedo Kutaisi/FC Sheriff
2 2nd Aug 19:00 Vitesse  -  Racing FC Union Luxembourg/FC Viitorul Constanta
2 2nd Aug 19:00 Winner Preliminary Round/Malmoe FF  -  F91 Dudelange/Vidi FC
Find us on Google+